Wycieczki z Punta Cana

 

 

Program wycieczek jest ramowy i może ulec zmianie

SAONA 1 DZIEŃ

Chcecie poznać Dominikanę i jej atrakcje, ale nie wiecie na którą ofertę oraz na którą wycieczkę się zdecydować?

Wyspa Saona będzie to trafny wybór. Jest to miejsce z którego wszyscy wracają oczarowani i zadowoleni. Jak przedstawia się program naszej wycieczki…

 

Q

Chcecie poznać Dominikanę i jej atrakcje, ale nie wiecie na którą ofertę oraz na którą wycieczkę się zdecydować?
Wyspa Saona będzie to trafny wybór. Jest to miejsce z którego wszyscy wracają oczarowani i zadowoleni. Jak przedstawia się program naszej wycieczki...
Wcześnie rano wyjeżdżamy z hoteli. Docieramy do przystani w Bayahibe. Stąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki. Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu, z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.
Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.
W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.
Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieć czas na kąpiel z drinkiem w ręku, bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)
Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki, suchą odzież na zmianę oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – wystarczą klapki
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Cena zawiera:
transport busem, katamaranem, łodzią, śniadanie (kanapka, soczek), lunch na wyspie, przekąska wieczorna, napoje w czasie wycieczki.

SAMANÁ 1 DZIEŃ

Miłośnicy przyrody koniecznie powinni udać się na zwiedzanie Półwyspu Samaná i licznych atrakcji, które oferuje. Dla pozostałych również znajdzie się tu wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia, posmakowania i przeżycia.

Q

Miłośnicy przyrody koniecznie powinni udać się na zwiedzanie Półwyspu Samaná i licznych atrakcji, które oferuje. Dla pozostałych również znajdzie się tu wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia, posmakowania i przeżycia.

Naszą wycieczkę zaczniemy od rejsu po zatoce Samaná. Płynąc po Parku Narodowym Los Haitises zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych. Zwiedzimy tajemnicze jaskinie z malowidłami pozostawionymi przez Indian Taino. W czasie rejsu będą nam towarzyszyć mieszkańcy tego wspaniałego rejonu, czyli niesamowite, egotyczne ptaki.

Aby odpocząć po rejsie, zapraszamy na egzotyczną wyspę Cayo Levantado. Nieoficjalnie zwana jest ona Wyspą Bacardi, ponieważ tam była kręcona reklama tego słynnego trunku. Zjemy tu lunch, a potem będzie czas na relaks na plaży z białym piaskiem i niesamowicie lazurową wodą. Można też pospacerować w gaju palmowym, z którego wyspa słynie lub zwiedzić stragany z lokalnym rękodziełem.

W drodze powrotnej czeka na nas jeszcze jedna atrakcja… spacer przez bananowe i kakaowe gaje do wodospadu Los Cocos, gdzie miejscowa młodzież pokaże nam swoje akrobatyczne umiejętności. Możliwość kąpieli przy wodospadzie. Droga powrotna do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki oraz suchą odzież na zmianę oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – do zwiedzania jaskini zalecamy buty trzymające się stopy (sandały)
- można zabrać drobne pieniądze na zakupy na wyspie lub na drogę powrotną

Cena zawiera:
- transport busem, rejs łodzią, śniadanie na trasie, obiad na wyspie i napoje w czasie wycieczki

SANTO DOMINGO 1 DZIEŃ

Jedno z piękniejszych miast Dominikany; miejsce, gdzie duch dawnego świata miesza się z nowoczesnym stylem latynoskim, perełka architektury z niepowtarzalną atmosferą…

Q

Jedno z piękniejszych miast Dominikany; miejsce, gdzie duch dawnego świata miesza się z nowoczesnym stylem latynoskim, perełka architektury z niepowtarzalną atmosferą… Santo Domingo.

Po dotarciu do stolicy najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami... trzeba samemu to zobaczyć.

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta oraz poznamy najważniejsze zabytki, m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Po dniu pełnym wrażeń udamy się w drogę powrotną do hoteli.

Informacja praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać wygodne obuwie, nakrycie głowy, krem z filtrem
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Cena zawiera:
transport busem, poranna przekąska, obiad, napoje w czasie wycieczki.

MONTAÑA REDONDA+SAMANÁ 1 DZIEŃ

Podwójnie piękne widoki półwyspu Samaná. Malownicze krajobrazy półwyspu oglądane z Góry Czarownic oraz podczas rejsu po Parku Narodowym Los Haitises.

Q

Podwójnie piękne widoki półwyspu Samaná. Malownicze krajobrazy półwyspu oglądane z Góry Czarownic oraz podczas rejsu po Parku Narodowym Los Haitises.

Po dotarciu na szczyt czas wolny na podziwianie niesamowitych widoków na góry, ocean, lagunę i półwysep Samaná. Piękne widoki to nie jedyna atrakcja, jaką ma nam do zaoferowania Montaña Redonda. Świetną pamiątką z podróży będą na pewno zdjęcia, które możemy wykonać na miotle, hamaku, leżakach bądź na huśtawkach ustawionych na zboczach góry. Doskonała zabawa gwarantowana!!!

Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie rejs po zatoce Samana. Płynąc po Parku Narodowym Los Haitises zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych. Zwiedzimy tajemnicze jaskinie z malowidłami pozostawionymi przez Indian Taino. W czasie rejsu będą nam towarzyszyć mieszkańcy tego wspaniałego rejonu, czyli niesamowite, egotyczne ptaki.

Aby odpocząć po rejsie, zapraszamy na egzotyczną wyspę Cayo Levantado. Nieoficjalnie zwana jest ona Wyspą Bacardi, ponieważ tam była kręcona reklama tego słynnego trunku. Zjemy tu lunch, a potem będzie czas na relaks na plaży z białym piaskiem i niesamowicie lazurową wodą. Można też pospacerować w gaju palmowym, z którego wyspa słynie lub zwiedzić stragany z lokalnym rękodziełem. Po dopłynięciu do brzegu udamy się w drogę powrotną do hoteli.

Informacja praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać nakrycie głowy, krem z filtrem
- warto zabrać wygodne obuwie (do zwiedzania jaskini zalecamy buty trzymające się stopy (sandały))
- można zabrać drobne pieniądze na zakupy na wyspie lub na drogę powrotną

Cena zawiera:
transport busem, rejs łodzią, obiad na wyspie i napoje w czasie wycieczki.

HIGÜEY + SAONA 1 DZIEŃ

Jeden z najbardziej malowniczych zakątków Dominikany, słynący z urzekającego piękna plaż… wyspa Saona oraz piękna, majestatyczna świątynia zwana dominikańską Częstochową. To wszystko zobaczycie na naszej wyciecze w jeden dzień.

Q

Jeden z najbardziej malowniczych zakątków Dominikany, słynący z urzekającego piękna plaż... wyspa Saona oraz piękna, majestatyczna świątynia zwana dominikańską Częstochową. To wszystko zobaczycie na naszej wyciecze w jeden dzień.

W drodze na Saonę najpierw zatrzymamy się w Higüey, położonym nad rzeką Yuma. Najbardziej znane miejsce w mieście to majestatyczna bazylika Nuestra Señora de la Altagracia, corocznie odwiedzana jest przez tysiące pielgrzymów, także Jan Paweł II odwiedził to miejsce. Zwiedzimy świątynię i ruszymy w dalszą drogę.

Dotrzemy do przystani w Bayahibe skąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki.

Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.

W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieli czas na kąpiel z drinkiem w ręku bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

 Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki, suchą odzież na zmianę oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – wystarczą klapki

Cena zawiera:
transport busem, katamaranem, łodzią, lunch na wyspie, napoje w czasie trwania wycieczki.

ALTOS DE CHAVÓN + SAONA 1 DZIEŃ

Dwie perełki w czasie jednej wycieczki… jedna stworzona przez naturę, przepiękna wyspa Saona, a druga zbudowana przez człowieka, koralowa wioska Altos de Chavón.

Q

Dwie perełki w czasie jednej wycieczki… jedna stworzona przez naturę, przepiękna wyspa Saona, a druga zbudowana przez człowieka, koralowa wioska Altos de Chavón.

Najpierw pojedziemy zwiedzić Altos de Chavón. Jest ono położone na terenie Casa de Campo i stanowi część tego luksusowego kompleksu. Malowniczo wpasowuje się w ukształtowanie terenu, gdyż jest ulokowane nad głębokim wąwozem, który utworzyła rzeka Rio Chavon. Warto wspomnieć, iż jest to rejon wyspy, który jest szczególnie lubiany przez znane osobistości świata rozrywki i polityki. Altos de Chavón jest repliką XVI-wiecznej śródziemnomorskiej wioski, zbudowane jest w większości z wapienia koralowego.

Przespacerujemy się brukowanymi uliczkami, aby podziwiać wille z przepięknymi tropikalnymi kwiatami, kościół św. Stanisława, amfiteatr z miejscami dla ok. 5000 osób. W mieście znajdziemy także liczne restauracje, sklepy rzemieślnicze czy galerie.

Następnie wyjedziemy w drogę do przystani Bayahibe. Stąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki.

Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.

W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieli czas na kąpiel z drinkiem w ręku bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręcznik, suchą odzież na zmianę, nakrycie głowy, krem z filtrem

Cena zawiera:
transport busem, katamaranem, łodzią, lunch na wyspie, napoje w czasie trwania wycieczki.

SANTO DOMINGO + SAONA

2 DNI

Oferta specjalna dla tych, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej, a nie chcą tracić czasu na długą jazdę busem. Aż dwie atrakcje w czasie jednego wyjazdu. Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona.

Q

Oferta specjalna dla tych, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej, a nie chcą tracić czasu na długą jazdę busem. Aż dwie atrakcje w czasie jednego wyjazdu. Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona.

Dzień 1.
Po dotarciu do stolicy najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami, trzeba samemu to zobaczyć.

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta, poznamy najważniejsze zabytki m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Aby dać odpocząć naszym nogom na dalsze zwiedzanie udamy się do kolejki gondolowej Teleferico i obejrzymy Santo Domingo niemalże z lotu ptaka.

Po zakończonym wspólnym zwiedzaniu pojedziemy do hotelu, który znajduje się na starym mieście. Po zakwaterowaniu będzie czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków stolicy, Santo Domingo by night:)) można wybrać się na główną ulicę handlową, zrobić zakupy spożywcze lub kupić pamiątki, można pospacerować bulwarem nadmorskim lub usiąść w jednej z wielu restauracji czy kawiarni, aby poczuć dominikański klimat miasta wśród lokalnych mieszkańców. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2.
Rano, po śniadaniu wyjedziemy w drogę do przystani Bayahibe. Stąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę.

Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki.

Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.
W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieli czas na kąpiel z drinkiem w ręku bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręcznik, suchą odzież na zmianę (2 dzień rejs na Saonę) oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – wystarczą klapki
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad w stolicy w cenie, kolacja we własnym zakresie.
Dzień 2. śniadanie, obiad na wyspie, wieczorna przekąska w cenie, napoje.

SAONA + MONTAÑA REDONDA + SAMANA

2 DNI

Tego jeszcze nie było!!! Aż trzy atrakcje w czasie jednej wycieczki i dwa dni zwiedzania. Urocza, bajkowa Wyspa Saona, zachwycający swym naturalnym pięknem półwysep Samaná oraz tajemnicza Góra Czarownic.

Q

Tego jeszcze nie było!!! Aż trzy atrakcje w czasie jednej wycieczki i dwa dni zwiedzania. Urocza, bajkowa Wyspa Saona, zachwycający swym naturalnym pięknem półwysep Samaná oraz tajemnicza Góra Czarownic.

Dzień 1. Wcześnie rano wyjeżdżamy z hoteli. Po dotarciu do przystani w Bayahibe wyruszamy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki. Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu, z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.

W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieć czas na kąpiel z drinkiem w ręku, bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę do hotelu. Nocleg w okolicach Punta Cana.

Dzień 2. Po śniadaniu udamy się w stronę Góry Czarownic. Po dotarciu na szczyt będzie czas wolny na podziwianie niesamowitych widoków na góry, ocean, lagunę i półwysep Samaná. Piękne widoki to nie jedyna atrakcja, jaką ma nam do zaoferowania Montaña Redonda. Świetną pamiątką z podróży będą na pewno zdjęcia, które możemy wykonać na miotle, hamaku, leżakach bądź na huśtawkach ustawionych na zboczach góry. Doskonała zabawa gwarantowana!! !

Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie rejs po zatoce Samana. Płynąc po Parku Narodowym Los Haitises zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych. Zwiedzimy tajemnicze jaskinie z malowidłami pozostawionymi przez Indian Taino. W czasie rejsu będą nam towarzyszyć mieszkańcy tego wspaniałego rejonu, czyli niesamowite, egotyczne ptaki.

Aby odpocząć po rejsie, zapraszamy na egzotyczną wyspę Cayo Levantado. Nieoficjalnie zwana jest ona Wyspą Bacardi, ponieważ tam była kręcona reklama tego słynnego trunku. Zjemy tu lunch, a potem będzie czas na relaks na plaży z białym piaskiem i niesamowicie lazurową wodą. Można też pospacerować w gaju palmowym, z którego wyspa słynie lub zwiedzić stragany z lokalnym rękodziełem. Po dopłynięciu do brzegu udamy się w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki, suchą odzież na zmianę oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – do zwiedzania jaskini zalecamy buty trzymające się stopy (sandały)
- można zabrać drobne pieniądze na zakupy na wyspie lub na drogę powrotną

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad na wyspie, kolacja we własnym zakresie
Dzień 2. śniadanie, obiad na wyspie, przekąska wieczorna
Napoje w cenie.

SAMANA + MONTAÑA REDONDA+ SANTO DOMINGO

2 DNI

Kto nie tylko uwielbia naturę, ale także gwar miasta, ta wycieczka jest dla niego. Odkryjemy uroki półwyspu Samaná, przelecimy przez Górę Czarownic oraz pospacerujemy po Santo Domingo.

Q

Kto nie tylko uwielbia naturę, ale także gwar miasta, ta wycieczka jest dla niego. Odkryjemy uroki półwyspu Samaná, przelecimy przez Górę Czarownic oraz pospacerujemy po Santo Domingo.

Dzień 1. Naszą wycieczkę zaczniemy od przechadzki przez bananowe i kakaowe gaje do wodospadu Los Cocos, gdzie miejscowa młodzież pokaże nam swoje akrobatyczne umiejętności. Możliwość kąpieli przy wodospadzie.

Następnie udamy się w rejs po zatoce Samaná. Płynąc po Parku Narodowym Los Haitises zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych. Zwiedzimy tajemnicze jaskinie z malowidłami pozostawionymi przez Indian Taino. W czasie rejsu będą nam towarzyszyć mieszkańcy tego wspaniałego rejonu, czyli niesamowite, egotyczne ptaki.

Aby odpocząć po rejsie, zapraszamy na egzotyczną wyspę Cayo Levantado. Nieoficjalnie zwana jest ona Wyspą Bacardi, ponieważ tam była kręcona reklama tego słynnego trunku. Zjemy tu lunch, a potem będzie czas na relaks na plaży z białym piaskiem i niesamowicie lazurową wodą. Można też pospacerować w gaju palmowym, z którego wyspa słynie lub zwiedzić stragany z lokalnym rękodziełem. Powrót do autobusu. Nocleg w hotelu w okolicach Punta Cana. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2. Po śniadaniu udamy się w stronę Góry Czarownic. Po dotarciu na szczyt będzie czas wolny na podziwianie niesamowitych widoków na góry, ocean, lagunę i półwysep Samaná. Piękne widoki to nie jedyna atrakcja, jaką ma nam do zaoferowania Montaña Redonda. Świetną pamiątką z podróży będą na pewno zdjęcia, które możemy wykonać na miotle, hamaku, leżakach bądź na huśtawkach ustawionych na zboczach góry. Doskonała zabawa gwarantowana!!!

Kolejnym punktem będzie Santo Domingo. Najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami... trzeba samemu to zobaczyć :))

W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta oraz poznamy najważniejsze zabytki, m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. Następnie udamy się w drogę powrotną do hoteli.

 Informacja praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki, suchą odzież na zmianę, nakrycie głowy, krem z filtrem
- warto zabrać wygodne obuwie (do zwiedzania jaskini zalecamy buty trzymające się stopy (sandały))
- można zabrać drobne pieniądze na zakupy lub na drogę powrotną

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad na wyspie, kolacja we własnym zakresie
Dzień 2. śniadanie, obiad, przekąska wieczorna
Napoje w cenie.

SANTO DOMINGO + ALTOS DE CHAVON + SAONA

2 DNI

Nasz dwudniowy hit wzbogacony o jeszcze jedną atrakcję! Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona… ale wcześniej zobaczymy niesamowite miejsce, miasteczko Altos de Chavón.

Q

Nasz dwudniowy hit wzbogacony o jeszcze jedną atrakcję! Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona… ale wcześniej zobaczymy niesamowite miejsce, miasteczko Altos de Chavón.

Dzień 1. Po dotarciu do stolicy najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami... trzeba samemu to zobaczyć.

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta oraz poznamy najważniejsze zabytki, m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Aby dać  odpocząć naszym nogom na dalsze zwiedzanie udamy się do kolejki gondolowej Teleferico i obejrzymy Santo Domingo niemalże z lotu ptaka.

Po zakończonym wspólnym zwiedzaniu pojedziemy do hotelu, który znajduje się na starym mieście. Po zakwaterowaniu będzie czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków stolicy, Santo Domingo by night:)) można wybrać się na główną ulicę handlową, zrobić zakupy spożywcze lub kupić pamiątki, można pospacerować bulwarem nadmorskim lub usiąść w jednej z wielu restauracji czy kawiarni, aby poczuć dominikański klimat miasta wśród lokalnych mieszkańców. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2. Rano, po śniadaniu pojedziemy zwiedzić miasteczko Altos de Chavón. Jest ono położone na terenie Casa de Campo i stanowi część tego luksusowego kompleksu. Malowniczo wpasowuje się w ukształtowanie terenu, gdyż jest ulokowane nad głębokim wąwozem, który utworzyła rzeka Rio Chavon. Warto wspomnieć, iż jest to rejon wyspy, który jest szczególnie lubiany przez znane osobistości świata rozrywki i polityki. Altos de Chavón jest repliką XVI-wiecznej śródziemnomorskiej wioski, zbudowane jest w większości z wapienia koralowego.

Przespacerujemy się brukowanymi uliczkami, aby podziwiać wille z przepięknymi tropikalnymi kwiatami, kościół św. Stanisława, amfiteatr z miejscami dla ok. 5000 osób. W mieście znajdziemy także liczne restauracje, sklepy rzemieślnicze czy galerie.

Następnie wyjedziemy w drogę do przystani Bayahibe. Stąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki.

Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.

W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieli czas na kąpiel z drinkiem w ręku bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręcznik, suchą odzież na zmianę (2 dzień rejs na Saonę), nakrycie głowy, krem z filtrem
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad w stolicy w cenie, kolacja we własnym zakresie.
Dzień 2. śniadanie, obiad na wyspie, wieczorna przekąska.