Nowości

NIEZNANA DOMINIKANA

Wycieczka z Punta Cana

9 DNI

Prawdziwa malownicza Dominikana, ta znana ze zdjęć katalogów biur podróży oraz nieznane, nieczęsto odwiedzane urocze zakątki.

Wycieczka zarówno dla tych, którzy odwiedzili już Dominikanę, a także dla tych, którzy będą tu po raz pierwszy.

Doskonała propozycja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek.

Podczas tej wycieczki zobaczymy miejsca, gdzie docierają tylko nieliczni turyści.

Małe, kameralne grupy.

Q

1 Dzień
Po przylocie odpoczynek w hotelu po podróży. Kolacja we własnym zakresie, aby każdy mógł zjeść, to na co będzie miał ochotę. Nocleg.

2 Dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Pojedziemy zwiedzić Higüey. Jest to główny ośrodek pielgrzymkowy w Dominikanie. Zobaczymy Katedrę Nuestra Señora de la Altagracia, zwana jest ona dominikańską Częstochową i jest najbardziej znanym zabytkiem miasta. Powstała w latach 50 XX wieku, a została zaprojektowana przez francuskich architektów. Miejsce to odwiedza corocznie tysiące pielgrzymów z całego kraju, także Jan Paweł II przybył tu z wizytą z 1992 roku. Dalej przejedziemy do Bayahíbe, skąd wypłyniemy w rejs na wyspę Saona. Piękne widoki, rajskie plaże i typowy dominikański lunch w czasie pobytu na wyspie. W drodze powrotnej zatrzymamy się na drinka w naturalnym basenie La Piscina i poszukamy rozgwiazd w ich naturalnym środowisku, czyli pod wodą. Po drodze do hotelu będzie możliwość zjedzenia kolacji (we własnym zakresie). Nocleg w Santo Domingo.

3 Dzień
Śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzimy stolicę Dominikany, Santo Domingo. Pomnik ku czci Krzysztofa Kolumba, Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta, Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. Przejedziemy także do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania. Udamy się także do kolejki gondolowej Teleferico i obejrzymy Santo Domingo niemalże z lotu ptaka;) Po kolacji (we własnym zakresie) przejedziemy do hotelu w okolicy Santiago de Los Caballeros.

4 Dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu spacer po Santiago de Los Caballeros. Podczas spaceru zwiedzimy stare miasto oraz dotrzemy do największego w okolicy targu owocowo-warzywnego. Pośród stoisk z bajecznie kolorowymi owocami i nieznanymi dla nas niektórymi warzywami znajdziemy także różnego rodzaju egzotyczne przyprawy oraz zioła. Przechadzając się między straganami odnajdziemy ukryte w bocznych alejkach stoiska szamanów z miksturami i przedmiotami o magicznych właściwościach. Odwiedzimy także najbardziej znaną w okolicy fabrykę cygar. Następnie zjemy pyszny lunch w miłej restauracji z pięknym widokiem. Dalej przyjrzymy się produkcji kakao oraz kawy, najbardziej typowych dla Dominikany produktów. Na nocleg pojedziemy w jedno z piękniejszych miejsc w Dominikanie – w region Punta Rucia. Kolację (we własnym zakresie) zjemy w jednej z restauracji uroczo ulokowanych przy plaży. Nocleg.

5 Dzień
Śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu a następnie popłyniemy łodzią motorową w rejs na Rajską Wyspę. Przed dotarciem na wyspę zrobimy przystanek przy naturalnym basenie z lazurową wodą i cudownymi widokami dookoła, gdzie będzie okazja do kąpieli lub drinka w tym wyjątkowym miejscu.
Po dopłynięciu na wyspę, czas wolny możemy wykorzystać na kąpiele morskie, opalanie oraz obserwację bajecznie kolorowych rybek. Tych, którzy będą mieli ochotę na niezapomniane przeżycia w podwodnym świecie, zapraszamy do snorklingu, aby podziwiać przepiękną rafę koralową. W drodze powrotnej obejrzymy ciekawe lasy namorzynowe. Następnie czeka na nas lunch. A dalej udamy się w wyjątkowe miejsce, gdzie gwarantowana jest doskonała zabawa dla dużych i małych w przyjemnie rześkiej wodzie w naturalnym parku wodnym, czyli Wodospady Damajagua. Wyjątkowa atrakcja dla tych, którzy lubią piękno przyrody oraz aktywność fizyczną.
Wapienny kanion porośnięty tropikalną roślinnością z orzeźwiającą, krystaliczną wodą, który pokonujemy pieszo. Aby przemierzyć różne poziomy wodospadów będziemy pływać, skakać i zjeżdżać po naturalnych, skalnych zjeżdżalniach. Na nocleg pojedziemy w wyjątkowe miejsce, nieskażone jeszcze masową turystyką. Tu, na własnej skórze przekonamy się co znaczy dominikańskie życie. Kolacja we własnym zakresie.

6 Dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Najpierw dotrzemy tam, gdzie nie docierają inni turyści. Zobaczymy wyjątkowo malownicze okolice miasta Luperón, Playa de Cambiaso oraz zajrzymy na typową dominikańską wioskę, gdzie skosztujemy dominikańskich wyrobów domowej produkcji. Następnie przejedziemy do Puerto Plata, gdzie zjemy lunch. Po lunchu zwiedzimy centrum miasta, ulicę parasolek, różową uliczkę, przespacerujemy się bulwarem nadmorskim i obejrzymy Fortecę Św. Filipa. Nocleg w okolicach Cabarete. Kolacja we własnym zakresie.

7 Dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zobaczymy najpiękniejsze plaże na północnym wybrzeżu Dominikany. Będzie możliwość kąpieli na każdej z nich. Dzień atrakcji morskich zaczniemy na uroczej Playa Caleton, następnie dotrzemy na ogromną i piękną Playa Grande. Tu zjemy lunch z mnóstwem dominikańskich smakołyków, a dla chętnych homar (w cenie). Kolejna plaża ukryta wśród zieleni, obok Playa Grande, to Playa Preciosa. Wyjątkowo malownicza plaża, na której różne odcienie błękitnej wody, łączą się z soczystą zielenią roślinności tworząc niepowtarzalny obraz. Jeśli jeszcze będziemy mieć niedosyt pięknych widoków to bardzo dobrze, bo czeka na nas jeszcze więcej pięknych miejsc do odwiedzenia 🙂 Dotrzemy do kolejnej niezwykle ciekawej plaży, Playa Entrada. Spokojna plaża z ogromnymi palmami, wydmami piasku a wśród nich ukryte są liczne groby porośnięte kwiatami. Zrobimy krótki spacer po tej plaży, a następnie przejedziemy na Półwysep Samaná, w okolice Las Terrenas, aby podziwiać zachód słońca na Playa Coson. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Las Terrenas. Kolacja we własnym zakresie.

8 Dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu obejrzymy najpiękniejsze plaże, tym razem Półwyspu Samaná. Będzie możliwość kąpieli. Między innymi zobaczymy Playa Rincon, Playa Frontón, a także wioskę Las Galeras. Następnie popłyniemy na słynną Wyspę Bacardi, czyli Cayo Levantado. Zjemy lunch wśród gaju palmowego. Będzie możliwość kąpieli. Kolejny punkt to rejs po parku narodowym Los Haitises. Zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych i dotrzemy na druga stronę zatoki, skąd udamy się do hotelu w Punta Cana Bavaro. Kolacja we własnym zakresie.

9 Dzień
Po śniadaniu wyjazd na lotnisko (w zależności od godziny wylotu)

Ceny:
880$/osobę (pokój dwuosobowy) + koszty przelotu do Punta Cana
1500$/osobę (pokój jednoosobowy) + koszty przelotu do Punta Cana
dzieci do 2 lat – za darmo
dzieci do 8 lat – połowa ceny

Cena zawiera:
8 noclegów, 8 śniadań, 7 obiadów, napoje w czasie wycieczki, przejazdy autobusem na trasie, rejsy łodzią.

Cena nie zawiera:
kolacji, wydatków osobistych.

Informacje:
– warto pamiętać o kremie z filtrem oraz nakryciu głowy
– należy zabrać buty do wody (Wodospady Damajagua) – jest możliwość wypożyczenia – ok. 10$
– w razie potrzeby pomagamy przy wyszukiwaniu korzystnych przelotów do Punta Cana:)

WYCIECZKI 3-DNIOWE

Puerto Plata, Punta Cana, Samaná

1 Dzień – Wyspa Saona

2 Dzień – Santo Domingo

3 Dzień – Jezioro Enriquillo

Punta Cana, Samaná

1 Dzień – Plaże Północy

2 Dzień – Rajska Wyspa

3 Dzień – Santo Domingo

Bayahibe, Punta Cana

1 Dzień – Samaná

2 Dzień – Rajska Wyspa

3 Dzień – Wyspa Saona

ROZRYWKOWA SAONA

RAJSKA WYSPA ZE ZWIEDZANIEM PUERTO PLATA

Samaná PLAŻE

PUERTO PLATA Z PARKIEM TAINO I KOLEJKĄ

HIGUEY I CONSTANZA

HIGUEY I ALTOS DE CHAVON

CABARETE - CENOTY

CABARETE, SOSUA, PUERTO PLATA

ZMYSŁOWA DOMINIKANA

BAYAHIBE 2 DNI

Samaná 2 DNI

Wycieczka po Puerto Plata klasycznym samochodem

Więcej informacji oraz ceny na naszym Facebooku oraz Instagramie.