Wycieczki z Puerto Plata

 

 

 

Program wycieczek jest ramowy i może ulec zmianie

SAONA 1 DZIEŃ

Chcecie poznać Dominikanę i jej atrakcje, ale nie wiecie na którą ofertę oraz na którą wycieczkę się zdecydować?

Wyspa Saona będzie to trafny wybór. Jest to miejsce z którego wszyscy wracają oczarowani i zadowoleni. Jak przedstawia się program naszej wycieczki…

 

Q

Chcecie poznać Dominikanę i jej atrakcje, ale nie wiecie na którą ofertę oraz na którą wycieczkę się zdecydować?
Wyspa Saona będzie to trafny wybór. Jest to miejsce z którego wszyscy wracają oczarowani i zadowoleni. Jak przedstawia się program naszej wycieczki...
Wcześnie rano wyjeżdżamy z hoteli. Docieramy do przystani w Bayahibe. Stąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki. Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu, z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.
Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.
W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.
Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieć czas na kąpiel z drinkiem w ręku, bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)
Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki, suchą odzież na zmianę oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – wystarczą klapki
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Cena zawiera:
transport busem, katamaranem, łodzią, śniadanie (kanapka, soczek), lunch na wyspie, przekąska wieczorna, napoje w czasie wycieczki.

RAJSKA WYSPA

Prawdziwie rajskie widoki… nad i pod wodą.

Naszą wycieczkę na Rajską Wyspę zaczniemy od przejazdu drogą wiodącą przez sielskie krajobrazy północy. 

Q

Prawdziwie rajskie widoki… nad i pod wodą.

Naszą wycieczkę na Rajską Wyspę zaczniemy od przejazdu drogą wiodącą przez sielskie krajobrazy północy. 

Następnie z miejscowości Punta Rucia popłyniemy w rejs łodzią motorową na Rajską Wyspę. Przed dotarciem na wyspę zrobimy przystanek przy naturalnym basenie z lazurową wodą i cudownymi widokami dookoła, gdzie będzie okazja do kąpieli lub drinka w tym wyjątkowym miejscu.

Po dopłynięciu na wyspę czas wolny możemy wykorzystać na kąpiele morskie, opalanie oraz obserwację bajecznie kolorowych rybek. Tych, którzy będą mieli ochotę na niezapomniane przeżycia w podwodnym świecie, zapraszamy do snorklingu, aby podziwiać przepiękną rafę koralową.

W drodze powrotnej obejrzymy ciekawe lasy namorzynowe. Gdy dopłyniemy do brzegu odpoczniemy na niezwykle malowniczej plaży z mnóstwem lokalnych restauracji usytuowanych tuż przy oceanie i serwujących świeżo złowione ryby, owoce morza, ale także inne pyszności dominikańskiej kuchni. Czas wolny na kąpiele, spacery oraz lunch. W czasie drogi powrotnej będzie okazja zrobienia zakupów w sklepiku z lokalnymi wyrobami, cygarami oraz pamiątkami, które warto przywieźć z Dominikany.

 Informacje praktyczne:
- wyjazd ok. 8:00, powrót do hoteli ok. 18:00
- warto zabrać ręczniki oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – wystarczą klapki

 Cena zawiera:
transport busem, napoje, lunch w cenie/bądź dodatkowo płatny.

PLAŻE PÓŁNOCY

Najpiękniejsze plaże północnego wybrzeża Dominikany, widoki zapierające dech, o których pamięta się jeszcze długo po powrocie do domu.

Q

Najpiękniejsze plaże północnego wybrzeża Dominikany, widoki zapierające dech, o których pamięta się jeszcze długo po powrocie do domu.

Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie Laguna Gri Gri, znajdująca się w wiosce rybackiej Rio San Juan. Gri Gri jest jednym z głównych rezerwatów ptaków w Dominikanie. Wąskie kanały wiją się pomiędzy gęsto porośniętymi namorzynami, ostatecznie znajdując swe ujście w morzu.

Zrobimy sobie krótki rejs podziwiając faunę i florę tego niesamowitego miejsca.

Następnym punktem będzie Playa Caleton, urocza niewielka plaża na której odpoczniemy sobie nieco pływając i opalając się. Będzie możliwość zakupu drinków w kokosie lub ananasie oraz różnych przekąsek.

Kawałek dalej położone są plaże Grande oraz Preciosa. Playa Grande jest uważana za jedną z najczystszych i najbezpieczniejszych plaż Dominikany, jest duża, szeroka i przestronna. Po lunchu będziemy mogli pospacerować po plaży lub popływać i poopalać się.

Tuż obok Playa Grande znajduje się Playa Preciosa. Jej piękno ukryte jest wśród skał i palm gęsto porastających okolicę. Jest ona dość mała, ale niezwykle malownicza i zachwycająco piękna. Różne odcienie błękitu, bieli i zieleni łączą się ze sobą tworząc niezapomniany obraz.

Następną atrakcją będzie Laguna Dudu. Znajduje się ona w ogromnym parku z dużą ilością drzew i kwiatów. Chętni mogą popływać w turkusowych cenotach, wśród wapiennych skał i bujnej roślinności. Można też zwiedzić jaskinię, która była kiedyś schronieniem dla Indian Taino lub usiąść w cieniu i delektować się otaczającą nas przyrodą.

Na zakończenie odwiedzimy piękną plażę z jasnym piaskiem i lazurową wodą. Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż na tej plaży znajduje się cmentarz. Liczne groby porośnięte kwiatami, wśród piaskowych wydm i palm kołyszących się na wietrze… widok ten robi niesamowite wrażenie. Po krótkim spacerze udamy się w drogę powrotną do hoteli.

 Informacje praktyczne:
- wyjazd ok. 8:00, powrót ok. 19:00
- warto zabrać ręczniki i ew. suchą odzież oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- można zabrać drobne pieniądze

 Cena zawiera:
transport busem, rejs po lagunie, obiad, napoje różne w czasie trwania wycieczki

SANTO DOMINGO 1 DZIEŃ

Jedno z piękniejszych miast Dominikany; miejsce, gdzie duch dawnego świata miesza się z nowoczesnym stylem latynoskim, perełka architektury z niepowtarzalną atmosferą…

Q

Jedno z piękniejszych miast Dominikany; miejsce, gdzie duch dawnego świata miesza się z nowoczesnym stylem latynoskim, perełka architektury z niepowtarzalną atmosferą… Santo Domingo.

Po dotarciu do stolicy najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami... trzeba samemu to zobaczyć.

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta oraz poznamy najważniejsze zabytki, m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Po dniu pełnym wrażeń udamy się w drogę powrotną do hoteli.

Informacja praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać wygodne obuwie, nakrycie głowy, krem z filtrem
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Cena zawiera:
transport busem, poranna przekąska, obiad, napoje w czasie wycieczki.

SAMANÁ

Miłośnicy przyrody koniecznie powinni udać się na zwiedzanie Półwyspu Samaná i licznych atrakcji, które oferuje. Dla pozostałych również znajdzie się tu wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia, posmakowania i przeżycia.

Q

Miłośnicy przyrody koniecznie powinni udać się na zwiedzanie Półwyspu Samaná i licznych atrakcji, które oferuje. Dla pozostałych również znajdzie się tu wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia, posmakowania i przeżycia.

Naszą wycieczkę zaczniemy od rejsu po zatoce Samaná. Płynąc po Parku Narodowym Los Haitises zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych. Zwiedzimy tajemnicze jaskinie z malowidłami pozostawionymi przez Indian Taino. W czasie rejsu będą nam towarzyszyć mieszkańcy tego wspaniałego rejonu, czyli niesamowite, egotyczne ptaki.

Aby odpocząć po rejsie, zapraszamy na egzotyczną wyspę Cayo Levantado. Nieoficjalnie zwana jest ona Wyspą Bacardi, ponieważ tam była kręcona reklama tego słynnego trunku. Zjemy tu lunch, a potem będzie czas na relaks na plaży z białym piaskiem i niesamowicie lazurową wodą. Można też pospacerować w gaju palmowym, z którego wyspa słynie lub zwiedzić stragany z lokalnym rękodziełem.

W drodze powrotnej czeka na nas jeszcze jedna atrakcja… spacer przez bananowe i kakaowe gaje do wodospadu Los Cocos, gdzie miejscowa młodzież pokaże nam swoje akrobatyczne umiejętności. Możliwość kąpieli przy wodospadzie. Droga powrotna do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki oraz suchą odzież na zmianę oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – do zwiedzania jaskini zalecamy buty trzymające się stopy (sandały)
- można zabrać drobne pieniądze na zakupy na wyspie lub na drogę powrotną

Cena zawiera:
- transport busem, rejs łodzią, śniadanie na trasie, obiad na wyspie i napoje w czasie wycieczki

DOMINIKAŃSKA PRZYGODA Z SANTIAGO

Zastanawiacie się pewnie jak wygląda życie codzienne Dominikańczyków. Na tej wycieczce będziecie mieli okazję dowiedzieć się tego oraz wielu ciekawostek związanych z Dominikaną.

Q

Zastanawiacie się pewnie jak wygląda życie codzienne Dominikańczyków. Na tej wycieczce będziecie mieli okazję dowiedzieć się tego oraz wielu ciekawostek związanych z Dominikaną.

Na początek zajrzymy na plantację kakao, gdzie znajduje się lokalna manufaktura. Zapoznamy się z procesem wytwarzania dominikańskiej czekolady oraz będzie okazja popróbowania kakaowych smakołyków, ale nie tylko;) Dalej odwiedzimy mieszkańców jednego z typowych dominikańskich domów, aby zobaczyć jak wygląda życie na wsi.

Następnie udamy się do Santiago de los Caballeros, drugiego co do wielkości miasta Dominikany. Santiago jest stolicą regionu Cibao, najbardziej rozwiniętego gospodarczo regionu kraju. Jest to także stolica dominikańskiego przemysłu tytoniowego. Podczas spaceru zwiedzimy stare miasto oraz dotrzemy do największego w okolicy targu owocowo-warzywnego. Pośród stoisk z bajecznie kolorowymi owocami i nieznanymi dla nas niektórymi warzywami znajdziemy także różnego rodzaju egzotyczne przyprawy oraz zioła. Przechadzając się między straganami odnajdziemy ukryte w bocznych alejkach stoiska szamanów z miksturami i przedmiotami o magicznych właściwościach.

W czasie lunchu zjemy obiad w typowej dominikańskiej restauracji, a następnie zwiedzimy słynną fabrykę cygar. Usłyszymy o procesie produkcji najlepszych dominikańskich cygar. Dla chętnych możliwość degustacji oraz instrukcja palenia. Droga powrotna będzie nas prowadziła przez urokliwe tereny górskie i rozsiane dookoła plantacje kawy. Przed dotarciem do hotelu zrobimy jeszcze przystanek, aby obejrzeć zachód słońca na plaży.

Informacje praktyczne:
– wyjazd ok. 8:00, powrót do hotelu ok. 19:00
– warto zabrać nakrycie głowy, krem z filtrem

Cena zawiera:
– transport busem, obiad oraz napoje

PUERTO PLATA

Puerto Plata to nie tylko wielkie kompleksy hotelowe z prywatnymi plażami i mnóstwem rozrywek dla gości. Jest to także piękne miasto ze swą ciekawą historią oferujące liczne atrakcje dla zwiedzających. Zapraszamy na spacer i odkrywanie uroków Puerto Plata.

Q

Puerto Plata to nie tylko wielkie kompleksy hotelowe z prywatnymi plażami i mnóstwem rozrywek dla gości. Jest to także piękne miasto ze swą ciekawą historią oferujące liczne atrakcje dla zwiedzających. Zapraszamy na spacer i odkrywanie uroków Puerto Plata.

Na początek wyjedziemy kolejką na górę Isabel de Torres, skąd roztacza się niesamowity widok na okolicę. Z bliska obejrzymy figurę Chrystusa Odkupiciela. Przespacerujemy się po ogromnym ogrodzie botanicznym z drzewami, krzewami i bajecznie kolorowymi, egzotycznymi kwiatami. Następnie zajedziemy do centrum, aby zwiedzić najciekawsze zabytki, ale także ulicę parasolek i różową uliczkę. Przejdziemy się bulwarem nadmorskim. Obejrzymy Fortecę Św. Filipa (z zewnątrz).

W czasie lunchu zjemy obiad w typowej restauracji z dominikańskimi przysmakami do wyboru. Będzie także czas wolny na zakup pamiątek, larimaru, rumu, kawy czy cygar.

Zgłębimy tajniki produkcji dominikańskiego rumu podczas obfitej degustacji różnych rodzajów tego trunku. Słodkie zakończenie wycieczki w manufakturze czekolady:)

 Informacje praktyczne:
- wyjazd ok. 8:00, powrót do hotelu ok. 17:00
- warto zabrać wygodne obuwie, nakrycie głowy, krem z filtrem

Cena zawiera:
transport busem, kolejka, obiad oraz napoje

WODOSPADY DAMAJAGUA

Doskonała zabawa dla dużych i małych w naturalnym parku wodnym. Wyjątkowa atrakcja dla tych, którzy lubią piękno przyrody oraz aktywność fizyczną.

Q

Doskonała zabawa dla dużych i małych w naturalnym parku wodnym. Wyjątkowa atrakcja dla tych, którzy lubią piękno przyrody oraz aktywność fizyczną.

Wapienny kanion porośnięty tropikalną roślinnością z orzeźwiającą, krystaliczną wodą, który pokonujemy pieszo. Aby przemierzyć różne poziomy wodospadów będziemy pływać, skakać i zjeżdżać po naturalnych, skalnych zjeżdżalniach. Będzie nam towarzyszył przewodnik.

 Informacje praktyczne:
- wycieczka dla osób powyżej 8 lat
- warto zabrać buty do wody (możliwość wypożyczenia na miejscu za dodatkową opłatą 10$)

 Cena zawiera:
transport busem, obiad/bądź obiad dodatkowo płatny.

SANTO DOMINGO + SAONA

2 DNI

Oferta specjalna dla tych, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej, a nie chcą tracić czasu na długą jazdę busem. Aż dwie atrakcje w czasie jednego wyjazdu. Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona.

Q

Oferta specjalna dla tych, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej, a nie chcą tracić czasu na długą jazdę busem. Aż dwie atrakcje w czasie jednego wyjazdu. Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona.

Dzień 1.
Po dotarciu do stolicy najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami, trzeba samemu to zobaczyć.

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta, poznamy najważniejsze zabytki m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Aby dać odpocząć naszym nogom na dalsze zwiedzanie udamy się do kolejki gondolowej Teleferico i obejrzymy Santo Domingo niemalże z lotu ptaka.

Po zakończonym wspólnym zwiedzaniu pojedziemy do hotelu, który znajduje się na starym mieście. Po zakwaterowaniu będzie czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków stolicy, Santo Domingo by night:)) można wybrać się na główną ulicę handlową, zrobić zakupy spożywcze lub kupić pamiątki, można pospacerować bulwarem nadmorskim lub usiąść w jednej z wielu restauracji czy kawiarni, aby poczuć dominikański klimat miasta wśród lokalnych mieszkańców. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2.
Rano, po śniadaniu wyjedziemy w drogę do przystani Bayahibe. Stąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę.

Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki.

Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.
W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieli czas na kąpiel z drinkiem w ręku bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręcznik, suchą odzież na zmianę (2 dzień rejs na Saonę) oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – wystarczą klapki
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad w stolicy w cenie, kolacja we własnym zakresie.
Dzień 2. śniadanie, obiad na wyspie, wieczorna przekąska w cenie, napoje.

SAONA + MONTAÑA REDONDA + SAMANA

2 DNI

Tego jeszcze nie było!!! Aż trzy atrakcje w czasie jednej wycieczki i dwa dni zwiedzania. Urocza, bajkowa Wyspa Saona, zachwycający swym naturalnym pięknem półwysep Samaná oraz tajemnicza Góra Czarownic.

Q

Tego jeszcze nie było!!! Aż trzy atrakcje w czasie jednej wycieczki i dwa dni zwiedzania. Urocza, bajkowa Wyspa Saona, zachwycający swym naturalnym pięknem półwysep Samaná oraz tajemnicza Góra Czarownic.

Dzień 1. Wcześnie rano wyjeżdżamy z hoteli. Po dotarciu do przystani w Bayahibe wyruszamy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki. Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu, z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.

W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieć czas na kąpiel z drinkiem w ręku, bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę do hotelu. Nocleg w okolicach Punta Cana.

Dzień 2. Po śniadaniu udamy się w stronę Góry Czarownic. Po dotarciu na szczyt będzie czas wolny na podziwianie niesamowitych widoków na góry, ocean, lagunę i półwysep Samaná. Piękne widoki to nie jedyna atrakcja, jaką ma nam do zaoferowania Montaña Redonda. Świetną pamiątką z podróży będą na pewno zdjęcia, które możemy wykonać na miotle, hamaku, leżakach bądź na huśtawkach ustawionych na zboczach góry. Doskonała zabawa gwarantowana!! !

Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie rejs po zatoce Samana. Płynąc po Parku Narodowym Los Haitises zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych. Zwiedzimy tajemnicze jaskinie z malowidłami pozostawionymi przez Indian Taino. W czasie rejsu będą nam towarzyszyć mieszkańcy tego wspaniałego rejonu, czyli niesamowite, egotyczne ptaki.

Aby odpocząć po rejsie, zapraszamy na egzotyczną wyspę Cayo Levantado. Nieoficjalnie zwana jest ona Wyspą Bacardi, ponieważ tam była kręcona reklama tego słynnego trunku. Zjemy tu lunch, a potem będzie czas na relaks na plaży z białym piaskiem i niesamowicie lazurową wodą. Można też pospacerować w gaju palmowym, z którego wyspa słynie lub zwiedzić stragany z lokalnym rękodziełem. Po dopłynięciu do brzegu udamy się w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki, suchą odzież na zmianę oraz nakrycie głowy, krem z filtrem
- obuwie – do zwiedzania jaskini zalecamy buty trzymające się stopy (sandały)
- można zabrać drobne pieniądze na zakupy na wyspie lub na drogę powrotną

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad na wyspie, kolacja we własnym zakresie
Dzień 2. śniadanie, obiad na wyspie, przekąska wieczorna
Napoje w cenie.

SAMANA + MONTAÑA REDONDA + SANTO DOMINGO

2 DNI

Kto nie tylko uwielbia naturę, ale także gwar miasta, ta wycieczka jest dla niego. Odkryjemy uroki półwyspu Samaná, przelecimy przez Górę Czarownic oraz pospacerujemy po Santo Domingo.

Q

Kto nie tylko uwielbia naturę, ale także gwar miasta, ta wycieczka jest dla niego. Odkryjemy uroki półwyspu Samaná, przelecimy przez Górę Czarownic oraz pospacerujemy po Santo Domingo.

Dzień 1. Naszą wycieczkę zaczniemy od przechadzki przez bananowe i kakaowe gaje do wodospadu Los Cocos, gdzie miejscowa młodzież pokaże nam swoje akrobatyczne umiejętności. Możliwość kąpieli przy wodospadzie.

Następnie udamy się w rejs po zatoce Samaná. Płynąc po Parku Narodowym Los Haitises zobaczymy piękną, egzotyczną roślinność, która porasta wapienne ostańce wyłaniające się uroczo z wody. Przepłyniemy kanałami lasów mangrowych. Zwiedzimy tajemnicze jaskinie z malowidłami pozostawionymi przez Indian Taino. W czasie rejsu będą nam towarzyszyć mieszkańcy tego wspaniałego rejonu, czyli niesamowite, egotyczne ptaki.

Aby odpocząć po rejsie, zapraszamy na egzotyczną wyspę Cayo Levantado. Nieoficjalnie zwana jest ona Wyspą Bacardi, ponieważ tam była kręcona reklama tego słynnego trunku. Zjemy tu lunch, a potem będzie czas na relaks na plaży z białym piaskiem i niesamowicie lazurową wodą. Można też pospacerować w gaju palmowym, z którego wyspa słynie lub zwiedzić stragany z lokalnym rękodziełem. Powrót do autobusu. Nocleg w hotelu w okolicach Punta Cana. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2. Po śniadaniu udamy się w stronę Góry Czarownic. Po dotarciu na szczyt będzie czas wolny na podziwianie niesamowitych widoków na góry, ocean, lagunę i półwysep Samaná. Piękne widoki to nie jedyna atrakcja, jaką ma nam do zaoferowania Montaña Redonda. Świetną pamiątką z podróży będą na pewno zdjęcia, które możemy wykonać na miotle, hamaku, leżakach bądź na huśtawkach ustawionych na zboczach góry. Doskonała zabawa gwarantowana!!!

Kolejnym punktem będzie Santo Domingo. Najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami... trzeba samemu to zobaczyć :))

W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta oraz poznamy najważniejsze zabytki, m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. Następnie udamy się w drogę powrotną do hoteli.

 Informacja praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręczniki, suchą odzież na zmianę, nakrycie głowy, krem z filtrem
- warto zabrać wygodne obuwie (do zwiedzania jaskini zalecamy buty trzymające się stopy (sandały))
- można zabrać drobne pieniądze na zakupy lub na drogę powrotną

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad na wyspie, kolacja we własnym zakresie
Dzień 2. śniadanie, obiad, przekąska wieczorna
Napoje w cenie.

SANTO DOMINGO + ALTOS DE CHAVON + SAONA

2 DNI

Nasz dwudniowy hit wzbogacony o jeszcze jedną atrakcję! Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona… ale wcześniej zobaczymy niesamowite miejsce, miasteczko Altos de Chavón.

Q

Nasz dwudniowy hit wzbogacony o jeszcze jedną atrakcję! Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę Dominikany, nocleg w hotelu na starym mieście w Santo Domingo ze śniadaniem. Drugiego dnia popłyniemy w rejs na wyspę Saona… ale wcześniej zobaczymy niesamowite miejsce, miasteczko Altos de Chavón.

Dzień 1. Po dotarciu do stolicy najpierw obejrzymy Faro a Colón, czyli muzeum, mauzoleum i latarnię morską w jednym, wybudowaną ku czci Krzysztofa Kolumba. Następnie przejedziemy do parku Mirador del Este, którego największą atrakcją są cenoty Los Tres Ojos… wapienne jaskinie porośnięte tropikalną roślinnością z ukrytymi w nich jeziorkami z krystalicznie czystą wodą. Przejdziemy się schodami w dół do jednej z takich jaskini, aby obejrzeć z bliska te jeziorka, a także popłyniemy tratwą w głąb jaskini. To, co zobaczymy po drugiej stronie, nie da się opisać słowami... trzeba samemu to zobaczyć.

Podczas spaceru po stolicy zwiedzimy Zona Colonial, czyli historyczną, centralną dzielnicę miasta oraz poznamy najważniejsze zabytki, m.in…. Alcázar de Colón, pierwszy ufortyfikowany hiszpański pałac; Plaza de España, największy i najbardziej znany plac w Santo Domingo; Katedra Najświętszej Marii Panny (w cenie wstęp do katedry); Parque Colón, kulturalna wizytówka dzielnicy kolonialnej, Fortaleza Ozama, najstarsza twierdza Nowego Świata oraz Calle las Damas, czyli najstarsza brukowana ulica Ameryki. W czasie lunchu odwiedzimy restaurację serwującą znakomite dominikańskie dania (obiad w cenie).

Aby dać  odpocząć naszym nogom na dalsze zwiedzanie udamy się do kolejki gondolowej Teleferico i obejrzymy Santo Domingo niemalże z lotu ptaka.

Po zakończonym wspólnym zwiedzaniu pojedziemy do hotelu, który znajduje się na starym mieście. Po zakwaterowaniu będzie czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków stolicy, Santo Domingo by night:)) można wybrać się na główną ulicę handlową, zrobić zakupy spożywcze lub kupić pamiątki, można pospacerować bulwarem nadmorskim lub usiąść w jednej z wielu restauracji czy kawiarni, aby poczuć dominikański klimat miasta wśród lokalnych mieszkańców. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2. Rano, po śniadaniu pojedziemy zwiedzić miasteczko Altos de Chavón. Jest ono położone na terenie Casa de Campo i stanowi część tego luksusowego kompleksu. Malowniczo wpasowuje się w ukształtowanie terenu, gdyż jest ulokowane nad głębokim wąwozem, który utworzyła rzeka Rio Chavon. Warto wspomnieć, iż jest to rejon wyspy, który jest szczególnie lubiany przez znane osobistości świata rozrywki i polityki. Altos de Chavón jest repliką XVI-wiecznej śródziemnomorskiej wioski, zbudowane jest w większości z wapienia koralowego.

Przespacerujemy się brukowanymi uliczkami, aby podziwiać wille z przepięknymi tropikalnymi kwiatami, kościół św. Stanisława, amfiteatr z miejscami dla ok. 5000 osób. W mieście znajdziemy także liczne restauracje, sklepy rzemieślnicze czy galerie.

Następnie wyjedziemy w drogę do przystani Bayahibe. Stąd wyruszymy katamaranem w około 2 godzinny rejs na wyspę. Dla wszystkich napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w czasie rejsu. Dla chętnych zabawa oraz nauka kroków bachaty i merengue z grupą miejscowych animatorów. Kto chce może opalać się na pokładzie w słońcu, bądź na siatkach z przodu katamaranu lub schować się w cieniu i oglądać wspaniałe widoki.

Dotrzemy na wyspę w okolicach lunchu, więc pierwsze kroki skierujemy w stronę namiotu z którego unosi się piękny zapach dominikańskich smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i głodny na pewno nie będzie.

Teraz nadszedł czas na ucztę dla ducha. Pozostały czas możemy wykorzystać na spacer po wyspie oraz zdjęcia ze słynną chylącą się ku wodzie palmą; lub na kąpiele w turkusowo-błękitnej wodzie, czasem przechodzącej w biel gdy spienione fale łączą się z drobniutkim, białym piaskiem. Możemy także zająć miejsce na leżaku w cieniu palm i chłonąć otaczające nas obrazy i dźwięki.

W czasie rejsu oraz na wyspie mamy możliwość wykupienia profesjonalnej sesji fotograficznej. Dobra zabawa i piękne zdjęcia będą dodatkową pamiątką z Saony.

Gdy nadejdzie czas powrotu wyruszymy szybką łodzią motorową w kierunku Bayahibe. Zanim dotrzemy do przystani czeka nas jeszcze jedna atrakcja, postój przy naturalnym basenie. Będziemy mieli czas na kąpiel z drinkiem w ręku bądź na poszukiwanie rozgwiazd. Nawet osoby nieumiejące pływać zachęcamy do skorzystania z tej atrakcji, można zabrać kamizelkę z łodzi i korzystać z uroków tego miejsca czując grunt pod nogami, ale tracąc ląd niemalże z oczu;)

Po około 30 minutach dotrzemy do przystani, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Informacje praktyczne:
- wyjazd z hotelu zależny od położenia hotelu
- warto zabrać ręcznik, suchą odzież na zmianę (2 dzień rejs na Saonę), nakrycie głowy, krem z filtrem
- można zabrać drobne pieniądze na posiłek w drodze powrotnej

Dzień 1. śniadanie (kanapka, soczek), obiad w stolicy w cenie, kolacja we własnym zakresie.
Dzień 2. śniadanie, obiad na wyspie, wieczorna przekąska.